Realizując się w pracy tworzymy lepszy świat dla wszystkich.

RFID – radiowe systemy automatycznej identyfikacji.

Radio Frequency Identification to technologia wymiany danych pomiędzy etykietą (w której znajduje się zatopiony chip z pamięcią wraz z anteną) a zewnętrznym urządzeniem nadawczo-odbiorczym. System umożliwia zapis od kilkudziesięciu do kilku tysięcy bitów. Ponadto warstwa wierzchnia etykiety pozwala na identyfikację wizualną poprzez nadruk termotransferowy.

Technologia ta znajduje szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Dzięki możliwości równoczesnej wymiany danych z wieloma znacznikami, pozwala na płynne zarządzanie w obszarach produkcji i logistyki. Wykorzystywana w magazynach, umożliwia śledzenie „na żywo” zarówno zawartości, jak i aktualnego miejsca składowania każdej palety.

W procesach produkcyjnych doceniana jest za możliwości edytowania zawartych na niej informacji. Taka właściwość, w połączeniu z odpowiednim systemem, pozwala na optymalizację procesów produkcji poprzez analizę czasu, parametrów i środowiska produkcyjnego.

Dzięki wdrożeniu innowacyjnej technologii produkcji posiadamy w ofercie wielowarstwowe etykiety RFID wycinane z bardzo dużą precyzją (także z wykorzystaniem lasera), które mogą być wykonane z bardzo szerokiego spektrum materiałów.

Oferujemy także miniaturowe etykiety RFID, które mogą znaleźć zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, techniki i nauki, przykładowo w apiologii.

Zastosowanie

Copyright © 2018 Marco. Wszelkie prawa zastrzeżone.